|

Wasze hity

  1. Avatar: Istota wody
  2. Wieloryb
  3. Kot w butach. Ostatnie...
  4. Ant-Man i Osa: Kwantom...
  5. Pod taflą oceanu
  6. Prorok

Kino Tatry

ul. Henryka Sienkiewicza 40
Tel. 505 252 455

Zobacz repertuar kina Kino Tatry

Historia Kina Tatry sięga początków XX w., a dokładniej roku 1907, kiedy to Gustaw Mjunker i Oskar Kulawiński otworzyli kinematograf “Belle- Vue”. Trzy lata później właścicielem kina został Benedykt Zarzycki, który zmienił nazwę kina na “Moulin Rouge”. W latach dwudziestych kino podupadało, trwając jednocześnie jako „Dolina Szwajcarska”, a później „Spółdzielnia Pracowników Państwowych”. Kolejni właściciele, Bernard i Julian Firstowie, odbudowali markę i unowocześnili kino, zmieniając też jego nazwę na “Rakieta”. Od początku istnienia kino wyświetlało też dodatkowo filmy w ogrodzie, co często było przyczyną konfliktów, szczególnie z proboszczem pobliskiego kościoła.

Po II wojnie światowej kino nosiło już nazwę Tatry, wpisując się w kanon nazw łódzkich kin, zresztą położonych bardzo blisko siebie (Bałtyk, Wisła, Gdynia). Projekcje odbywały się w dwóch salach oraz w plenerze, jako tzw. Tatry Letnie. Po upadku komunizmu, zaczęły powstawać multipleksy, a dziesiątki łódzkich kin zamknięto i przerobiono na sklepy, hurtownie, dyskoteki. “Tatry” się uratowały, jako jedyne… Prowadzi je pasjonat kina i żywa historia łódzkich kin.

Jako jedyne ma jeszcze w ofercie projekcje z taśmy 35mm. Dziś kino proponuje seanse tylko w okresie od kwietnia do października, a od wakacji jest nadzieja, że powrócą Tatry Letnie. Kino Tatry to prawdziwa historia – dla starszych wspomnienie z dzieciństwa, powrót do czasów, które bezpowrotnie minęły, dla młodszych jedyne taki miejsce, gdzie można poczuć się jak w wehikule czasu. Zapraszamy do Tatr, ostatniego takiego i niepowtarzalnego kina.

Zobacz mapę wszystkich kin

Zobacz mapę wszystkich kin

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

17 marca
10 marca
3 marca

Zapowiedzi

24 marca
31 marca
5 kwietnia
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin