|

Top 10

  1. Ladybug & Cat Noir: Aw...
  2. Avatar 2
  3. Sound of Freedom...
  4. Guardians of the Galax...
  5. Mission: Impossible - ...
  6. Oppenheimer
  7. Born to Be Wild
  8. Głowa do wycierania
  9. Zielona granica
  10. Barbie

Historia jednej zbrodni


Directed by: Mariusz Pilis

Cinema program "Historia jednej zbrodni" in Łódź

Cinema   Thursday, 21 September
Morning Afternoon Evening
Helios Sukcesja 19:15
Movie poster Historia jednej zbrodni
Original title: Historia jednej zbrodni
Runtime: 75 min.
Production: Polska , 2023
Release Date: 9 June 2023
Distribution: Rafael

Directed by: Mariusz Pilis

Nowy film znakomitego dokumentalisty Mariusza Pilisa opowiada przejmującą historię rodziny Ulmów: Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci, którzy poświęcili swoje życie, próbując ratować życie dwóch żydowskich rodzin. Niewyobrażalna zbrodnia, której 24 marca 1944 roku dokonali Niemcy, mordując z zimną krwią także malutkie dzieci Ulmów, jest dla reżysera punktem wyjścia do śledztwa w tej sprawie. Jego wyniki są szokujące…

Reżyser dotarł do niepublikowanych wcześniej materiałów, przeprowadził szereg rozmów, podążył powojennym tropem odpowiedzialnych za mord… Dzięki temu widz z przerażającym zdumieniem odkrywa prawdę, że sprawcy tej okrutnej zbrodni nie ponieśli za nią kary, a żandarm, który wydał wyrok na Ulmów i przeprowadził ich egzekucję, przez lata cieszył się szacunkiem i uznaniem w Niemczech.

Historia jednej zbrodni to nie tylko świetnie zrealizowany, trzymający uwagę widzów od pierwszej do ostatniej minuty dokument. To także film misyjny, w służbie prawdy, dopowiadający brakujące elementy historii rodziny Ulmów, nad którymi do tej pory nikt się nie pochylił.

Obraz wchodzi na ekrany kin w szczególnym momencie, kiedy to polscy katolicy przygotowują się do zaplanowanej na 10 września uroczystej beatyfikacji rodziny Ulmów. Będzie to wydarzenie bezprecedensowe w historii Kościoła: po raz pierwszy na ołtarze zostanie wyniesiona cała rodzina, w tym nienarodzone dziecko.Average rate: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
5 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Historia jednej zbrodni on IMDb

Movie trailer: Historia jednej zbrodni

Your comments

Mru 11. June 2023, 8:27

Film o sprawach doskonale znanych (beztroskie powojenne życie nazistowskich zbrodniarzy). Tragiczna historia Ulmów traci w nim na swoim tragizmie właśnie, a w zamian dostajemy obraz posklejany (!) z różnych elementów, którego głównym bohaterem jest tak naprawdę dziennikarz - scenarzysta i reżyser w jednym, jak wynika z napisów końcowych. Artystycznie i filmowo - po prostu nic (zdjęcia i animacje słabiutkie; montaż z tego wszystkiego najlepszy). Szkoda, bo w Ulmom należy się wreszcie porządnie opowiedziana i zrobiona filmowa historia.

Add new comment Historia jednej zbrodni

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

22 September
15 September
13 September
8 September

Coming soon

29 September
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2023 Repertuary.pl