lodz.repertuary.pl
Film

Czasem myślę o umieraniu

Sometimes I Think About Dying
Reżyseria: Rachel Lambert

Repertuar filmu "Czasem myślę o umieraniu" w Łodzi

Brak repertuaru dla filmu "Czasem myślę o umieraniu" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Czasem myślę o umieraniu
Tytuł oryginalny: Sometimes I Think About Dying
Czas trwania: 91 min.
Produkcja: USA , 2023
Gatunek: dramat / komedia / romans
Premiera: 1 marca 2024
Dystrybutor filmu: Aurora Films

Reżyseria: Rachel Lambert
Obsada: Daisy Ridley, Dave Merheje, Parvesh Cheena

„Czasem myślę o umieraniu” to pełna subtelnego humoru opowieść o pokonywaniu własnych ograniczeń, w której główną rolę gra gwiazda finałowej trylogii „Gwiezdnych wojen” Daisy Ridley. Film Rachel Lambert jest rozwinięciem wielokrotnie nagradzanego krótkiego metrażu Stefanie Abel Horowitz, który z kolei oparty był na sztuce „Killers” autorstwa Kevina Armento.

Fran (w tej roli Daisy Ridley) jest przykładem typowej introwertyczki. Mieszka sama, stroni od ludzi, mimo że w pracy jest na nich poniekąd skazana, a jakiekolwiek głębsze relacje napawają ją autentycznym przerażeniem. Do bólu uporządkowane życie kobiety wypełnia monotonia, a każdy dzień wygląda dokładnie tak samo. Śniadanie, kilka godzin spędzonych w biurze przed monitorem, powrót do domu, kolacja i sen.

Tyle że tak naprawdę nikt nie wie, o czym Fran przez cały ten czas rozmyśla. Sposób na pokonanie codziennej nudy ma dość oryginalny, a jest nim snucie fantazji na temat tego, w jakich okolicznościach mogłaby umrzeć. Od zwykłego wypadku samochodowego przez bardziej fantazyjne, a zarazem brutalne zdarzenia, jak chociażby uduszenie przez węża. Z tych makabrycznych rozmyślań bohaterkę wybija nowy kolega z pracy, Robert (Dave Merheje), który, ku jej zdziwieniu, nie tylko interesuje się Fran, ale w końcu postanawia zaprosić ją do kina.

Wbrew przygnębiającemu tytułowi sporo tu ciepła, subtelnego poczucia humoru i empatii. Będąca interesującą hybrydą gatunkową historia Fran to refleksyjna opowieść o pokonywaniu społecznych fobii i próbie radzenia sobie z własnymi ograniczeniami.


Średnia ocena: 1.0
rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0
Oceniono 298 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Czasem myślę o umieraniu on IMDb

Trailer filmu: Czasem myślę o umieraniu

Dodaj nowy komentarz Czasem myślę o umieraniu

Twoja opinia o filmie: