lodz.repertuary.pl
Film

Monster (2003)


Directed by: Patty Jenkins

Cinema program "Monster (2003)" in Łódź

No showtimes for movie "Monster (2003)" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Monster (2003)

Runtime: 109 min.
Production: USA , 2003
Release Date: 7 May 2004
Distribution: Monolith

Directed by: Patty Jenkins
Cast: Charlize Theron, Christina Ricci, Bruce Dern, Scott Wilson

„Monster” to wstrząsająca prawdziwa historia Aileen Wuornos, prostytutki skazanej na śmierć i straconej w 2002 r. za zabicie 6 mężczyzn. Chociaż przyznała się ona do popełnionych zbrodni, to jednak utrzymywała, że działała w obronie własnej, broniąc się przed brutalnymi atakami klientów.

Autorką scenariusza i reżyserką jest Patty Jenkins, która odważnie drążąc temat schodziła głębiej niż nagłówki brukowców rozgłaszające imię pierwszej kobiety-seryjnej zabójczyni i rysujące jej portret, jako nieżałującego swego czynu i nieokazującego skruchy potwora.
W patologicznym i odpychającym środowisku Jenkins umiejscawia też historię miłosną, jaka łączy dwie nieprzystosowane kobiety.

Zdesperowana, pogrążona w alkoholizmie i bliska samobójstwa Aileen Wuornos (Charlize Theron) spotyka w barze na Florydzie Selby Wall (Christina Ricci), wysłaną przez rodziców do ciotki, aby „wyleczyła się z homoseksualizmu”.
Wuornos, ofiara tragicznego, pełnego przemocy i upokorzeń dzieciństwa, od 13 roku życia zmuszona do uprawiania prostytucji, natychmiast zakochuje się w Selby i kurczowo jej trzyma, niczym koła ratunkowego. Za wszelką cenę stara się utrzymać swój związek z Selby, a nie umiejąc znaleźć legalnej pracy, wciąż utrzymuje się z prostytucji. Gdy jeden z klientów staje się brutalny, Aileen zabija go w obronie własnej, zapoczątkowując tym samym tragiczną serię zabójstw.


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1578 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Monster (2003) on IMDb

Your comments

ja 7. October 2008, 17:43

swietny film . opłaca się go zobaczyć

Klaudia. 2. June 2008, 13:52

Film jest po prostu świetny a gł bohaterka to po prostu marzenie. Film aż obejrzałam dwa razy jest tak boski . !!

Monia 22. August 2004, 11:08

Lekkie rozczarowanie
Film jest raczej średni.Charlize wyglada potwornie, po prostu sztucznie.Tak bardzo chcieli ją zeszpecić, ze ostrp przesadzili. Jedynym chyba atutem była w filmie Christina Ricci.

hopocek 8. July 2004, 15:59

racja nie jest wspaniały
upadnijmy wsyscy bo inaczej to klapa i nie ma czego oglądać

Vincent 9. June 2004, 20:09

AArgh
Co oni zrobili z Charlize Theron (normalnie Oscar(r)). Poza tą charakteryzacją i C.Ricci to raczej film wypadł średnio, mogli wyciąć pół godz i byłoby ok

ja 4. June 2004, 21:09

pzesadzacie
na pewno nie jest on wspanialy

Pinezka 31. May 2004, 18:55

hmm...
czegoś mu brakło :\ znuzona oglądnęłam do końca, ale nie powiem, żeby to było wybitne dzieło... niemniej - brawa dla charakteryzatorów, efekt ich prac jest porażający

M 30. May 2004, 23:35

A JA SIĘ Z WAMI NIE ZGADZAM
Film jest bardzo dobry. Świetnie nakreśla sylwetkę spragnionej miłości kobiety. W pełni spełnił moje oczekiwania.

uśka 25. May 2004, 9:57

Zgadzam się z przedmówczynią;)
...w tym, że dla mnie to też nie było to na co czekałam. Co prawda znudzona na pewno nie byłam, ale uważam, że zachwyty nad tym filmem były dość przesadzone. Sami jednak oceńcie!Pozdrawiam

Ania :-) 23. May 2004, 17:39

Nie to nie to ........
Z przykrością stwierdzam, ze to nie to na co czekałam można sie przyczepić do wszystkiego ! nie ogladnełam go za pierwszym razem bo mnie po prostu nudził! oglądałam go w "trzech" częsciach wyczekiwałam na moment aż zacznie sie coś dziać a tu nic ! pozatym zakonczenie ...... zupełne zaskoczenie i gdybym wczesniej nie przeczytała ze gł bohaterka została skazana na śmierć to bym sie nawet nie domysliła jedyne co mi sie podobało w tym filmie to gra aktorek , charakteryzacja i .... napisy koncowe :-)

scooby 15. May 2004, 17:50

zmieszanym
= film porusza widza straszną historią o tym, jacy ludzie są (a zwlaszcza ci za Wielką Wodą - z jednej strony społeczeństwo bardzo religijne i 'purytańskie' a z drugiej cynicznie zakłamane i łamiące wszelkie wartości) ... a przy tym jest filmem niezmiernie nu(dnym?)rzącym i jakoś mię zmęczył ...

na koniec - brawa dla charakteryzatorów głównej bohaterki za perfekcyjne jej 'zbrzydzenie' :>

Krzysiek 12. May 2004, 20:20

KOlejny koszmarek
Ciekawe ile jeszcze bzdur nakreca. Ostatnio w Hollywood moda na krecenie tandetnych koszamrków. Trzeba jedna przyznac, ze aktorstwo dobra aczkowliek nie wybitne -- Oscar chyba słuszny. Ale po obejrzeniu tej Oscarowej pordukcji nie moge sie oprzeć wrażdeniu, że wszystkie wybitne filmy już nakręcono. Niestety...

owca 11. May 2004, 20:51

Porażający!
Film wspaniały, ogląda sie w napięciu...
ciężko mi opisać, ale ciągle mam obrazy pod powiekami... daje dużo do myślenia, głęboko porusza. Gorąco polecam.

krax 21. April 2004, 15:38

Wspaniały!!!
Film o potrzebie miłości, odrzuceniu, nieudanej próbie odzyskania siebie samej. Kino mocne, ale zmuszające do refleksji. Charlize Theron po prostu rewelacyjna - Oscar jak najbardziej zasłużony! Christina Ricci też zresztą nieźle sobie radzi. Kto ma ochotę odetchnąć po "Val Helsingach" i innych "Trojach" - polecam!

Add new comment Monster (2003)

Your opinion about the movie: