Oscary 2019 wg filmów
Sprawdź nagrody z bieżączego roku 2024
Oto lista nominowanych do Oskara 2019. Sprawdź również nasz repertuar oskarowy
Bohemian Rhapsody
Bohemian Rhapsody
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Rami Malek
- Najlepszy Montaż (Film Editing) - John Ottman
- Najlepszy Dźwięk (Sound) - John Warhurst and Nina Hartstone
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Paul Massey, Tim Cavagin and John Casali
- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Rami Malek
- Najlepszy Montaż (Film Editing) - John Ottman
- Najlepszy Dźwięk (Sound) - John Warhurst and Nina Hartstone
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Paul Massey, Tim Cavagin and John Casali
- Najlepszy film (Picture)
Roma
Roma
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - MEKSYK
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Alfonso Cuaron
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Alfonso Cuarón
- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - MEKSYK
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Alfonso Cuaron
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Alfonso Cuarón
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Yalitza Aparicio
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Marina de Tavira
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Eugenio Caballero, Set Decoration: Bárbara Enríquez
- Najlepszy Dźwięk (Sound) - Sergio Díaz and Skip Lievsay
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Skip Lievsay, Craig Henighan and José Antonio García
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Alfonso Cuarón
Czarna pantera
Black Panther
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Ruth Carter
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Ludwig Goransson
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Hannah Beachler, Set Decoration: Jay Hart
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Ruth Carter
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Ludwig Goransson
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Hannah Beachler, Set Decoration: Jay Hart
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - "All The Stars"
- Najlepszy Dźwięk (Sound) - Benjamin A. Burtt and Steve Boeddeker
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Steve Boeddeker, Brandon Proctor and Peter Devlin
Green Book
Green Book
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Mahershala Ali
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Nick Vallelonga, Brian Currie, Peter Farrelly
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Mahershala Ali
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Nick Vallelonga, Brian Currie, Peter Farrelly
- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Viggo Mortensen
- Najlepszy Montaż (Film Editing) - Patrick J. Don Vito
Faworyta
The Favourite
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Olivia Colman
- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Olivia Colman
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Yorgos Lanthimos
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Robbie Ryan
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Emma Stone
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Rachel Weisz
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Sandy Powell
- Najlepszy Montaż (Film Editing) - Yorgos Mavropsaridis
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Deborah Davis and Tony McNamara
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Fiona Crombie
Narodziny gwiazdy
A Star Is Born
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - "Shallow"
- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - "Shallow"
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Lady Gaga
- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Bradley Cooper
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Matthew Libatique
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Sam Elliott
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Tom Ozanich, Dean Zupancic, Jason Ruder and Steve Morrow
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Screenplay by Eric Roth and Bradley Cooper & Will Fetters
Vice
Vice
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Greg Cannom, Kate Biscoe and Patricia DeHaney
- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Greg Cannom, Kate Biscoe and Patricia DeHaney
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Adam McKay
- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Christian Bale
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Sam Rockwell
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Amy Adams
- Najlepszy Montaż (Film Editing) - Hank Corwin
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Adam McKay
Czarne bractwo. Blackkklansman
BlacKkKlansman
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Written by Charlie Wachtel & David Rabinowitz and Kevin Willmott & Spike Lee
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Written by Charlie Wachtel & David Rabinowitz and Kevin Willmott & Spike Lee
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Spike Lee
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Adam Driver
- Najlepszy Montaż (Film Editing) - Barry Alexander Brown
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Terence Blanchard
Pierwszy człowiek
First Man
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Paul Lambert, Ian Hunter, Tristan Myles and J.D. Schwalm
- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Paul Lambert, Ian Hunter, Tristan Myles and J.D. Schwalm
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Nathan Crowley, Set Decoration: Kathy Lucas
- Najlepszy Dźwięk (Sound) - Ai-Ling Lee and Mildred Iatrou Morgan
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Jon Taylor, Frank A. Montaño, Ai-Ling Lee and Mary H. Ellis
Gdyby ulica Beale umiała mówić
If Beale Street Could Talk
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Regina King
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Regina King
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Nicholas Britell
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Written for the screen by Barry Jenkins
Spider-Man Uniwersum
Spider-Man: Into the Spider-Verse
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
Period. End of sentence.
Period. End of sentence.
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Rayka Zehtabchi and Melissa Berton
- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Rayka Zehtabchi and Melissa Berton
Skin
Skin
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Guy Nattiv and Jaime Ray Newman
- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Guy Nattiv and Jaime Ray Newman
Free solo
Free solo
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Elizabeth Chai Vasarhelyi, Jimmy Chin, Evan Hayes and Shannon Dill
- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Elizabeth Chai Vasarhelyi, Jimmy Chin, Evan Hayes and Shannon Dill
Bao
Bao
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated) - Domee Shi and Becky Neiman-Cobb
- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated) - Domee Shi and Becky Neiman-Cobb
Mary Poppins powraca
Mary Poppins Returns
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Sandy Powell
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Marc Shaiman
- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - "The Place Where Lost Things Go"
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: John Myhre, Set Decoration: Gordon Sim
The ballad of Buster Scruggs
The ballad of Buster Scruggs
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Mary Zophres
- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - "When A Cowboy Trades His Spurs For Wings"
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Written by Joel Coen & Ethan Coen
Can you ever forgive me?
Can You Ever Forgive Me?
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Melissa McCarthy
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Richard E. Grant
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Screenplay by Nicole Holofcener and Jeff Whitty
Zimna wojna
Zimna wojna
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Paweł Pawlikowski
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Łukasz Żal
- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - POLSKA
Never Look Away
Werk ohne Autor
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - NIEMCY
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Caleb Deschanel
Wyspa psów
Isle of Dogs
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Alexandre Desplat
Maria, Królowa Szkotów
Mary Queen of Scots
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Alexandra Byrne
- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Jenny Shircore, Marc Pilcher and Jessica Brooks
RBG
RBG
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - Music and Lyric by Diane Warren
- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Betsy West and Julie Cohen
Black sheep
Black sheep
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Ed Perkins and Jonathan Chinn
End game
End game
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Rob Epstein and Jeffrey Friedman
Weekends
Weekends
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated) - Trevor Jimenez
Lifeboat
Lifeboat
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Skye Fitzgerald and Bryn Mooser
A night at the garden
A night at the garden
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Marshall Curry
Ready Player One
Ready Player One
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Roger Guyett, Grady Cofer, Matthew E. Butler and David Shirk
Detainment
Detainment
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Vincent Lambe and Darren Mahon
Fauve
Fauve
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Jeremy Comte and Maria Gracia Turgeon
Marguerite
Marguerite
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Marianne Farley and Marie-Hélène Panisset
Mother
Mother
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Rodrigo Sorogoyen and María del Puy Alvarado
Hale county this morning, this evening
Hale county this morning, this evening
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - RaMell Ross, Joslyn Barnes and Su Kim
Jutro albo pojutrze
Minding the Gap
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Bing Liu and Diane Quon
Of fathers and sons
Of fathers and sons
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Talal Derki, Ansgar Frerich, Eva Kemme and Tobias N. Siebert
One small step
One small step
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated) - Andrew Chesworth and Bobby Pontillas
Late afternoon
Late afternoon
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated) - Louise Bagnall and Nuria González Blanco
Animal behaviour
Animal behaviour
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated) - Alison Snowden and David Fine
First reformed
First reformed
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Paul Schrader
Han Solo. Gwiezdne wojny - historie
Solo: A Star Wars Story
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Rob Bredow, Patrick Tubach, Neal Scanlan and Dominic Tuohy
Krzysiu, gdzie jesteś?
Disney's Christopher Robin
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Christopher Lawrence, Michael Eames, Theo Jones and Chris Corbould
Avengers: Wojna bez granic
Avengers: Infinity War
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Dan DeLeeuw, Kelly Port, Russell Earl and Dan Sudick
Ciche miejsce
A Quiet Place
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Dźwięk (Sound) - Ethan Van der Ryn and Erik Aadahl
Border
Border
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Göran Lundström and Pamela Goldammer
Mirai
Mirai no Mirai
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
Ralph demolka w Internecie
Ralph Breaks the Internet: Wreck-It Ralph 2
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
Iniemamocni 2
The Incredibles 2
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
Shoplifters
Manbiki kazoku
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - JAPONIA
Capernaum
Capharnaüm
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - LIBAN
At Eternity's Gate
At Eternity's Gate
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Willem Dafoe
Żona
The Wife
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Glenn Close